Faaliyetler

Baraj ve Göletler

Baraj ve Göletler

Elektrik santralleri

Elektrik santralleri

Kamu binaları

Kamu binaları

Spor Kompleksleri

Spor Kompleksleri

Çevre Düzenleme

Çevre Düzenleme

Demiryolları

Demiryolları

Köprü yapıları

Köprü yapıları

Kültür ve Sanat yapıları

Kültür ve Sanat yapıları

Çelik Yapılar

Çelik Yapılar

Havaalanları

Havaalanları

Arıtma tesisleri

Arıtma tesisleri

Turistik Yapılar

Turistik Yapılar

Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm

Akıllı şehirler

Akıllı şehirler

İş merkezleri

İş merkezleri

Alışveriş merkezleri

Alışveriş merkezleri

Toplu Konutlar

Toplu Konutlar

Hastaneler

Hastaneler

Fabrikalar

Fabrikalar

Metro yapıları

Metro yapıları

Hoteller

Hoteller

Karayolları

Karayolları

Yapı Restorasyonları

Yapı Restorasyonları

ANA FAALİYETLER

KARAYOLLARI

Bölünmüş ve bölünmemiş olarak, Asfalt yollar, Kır yolları, Otoyollar, Çift şeritli yollar, Şehir içi yollar ( park, bahçe, koşuyolu, vs). Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

DEMİRYOLLARI

Raylı sistemler, Rota Demiryolları, Yük Demiryolları, Hızlı Tren Demiryolları. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

METRO YAPILARI

Yer altı ve yer üstü metrolar, Raylı sistem (tren, Tramvay gibi), hızlı raylı sistem, üst üste binmeli metrolar. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

HAVAALANLARI

Uluslar arası havaalanı, ulusal havaalanı, Militery havaalanı, Adanmış havaalanı. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

KÖPRÜ YAPILARI

Asma köprü, Kirişli köprü, Tünel köprü, Kablolu köprü, Balık köprü. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

BARAJ VE GÖLETLER

Beton baraj, Çelik baraj, Su kaynaklı baraj, Su depolama barajı ve talebe göre Göletler, Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

ARITMA TESİSLERİ

Atıksu arıtma, Kimyasal arıtma, Biyolojik arıtma, Kombine arıtma, Fiziksel arıtma, Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

BORU HATLARI

Polietilen Boru hattı, Alüminyum Boru hattı, Demir Çelik Boru hattı, Paslanmaz Çelik Boru hattı gibi her bir türün kendi alanında içme suyu, gaz, petrol, ve benzeri çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

ELEKTRİK SANTRALLERİ

Hidro Elektrik, Termik Elektrik, Rüzgar Elektrik, Jeotermal elektrik, Kombine çevrim santreli ve Nükleer Elektrik santralleri. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

AKILLI ŞEHİRLER

Enerji verimli, Ulaşım merkezli, Yoğun Nüfuslu, Veri tabanlı akıllı şehirler gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

KAMU BİNALARI

Belediye binaları, Sağlık binaları, Eğitim binaları, Adliye binaları, Kültür Binaları, Spor binaları ve diğer Devlet binaları gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

İŞ MERKEZLERİ

Ofis binaları, Ticaret merkezleri, Teknoparklar, endüstri parkları, Konferans merkezi, Sergi Merkezi, Hizmet merkezleri gibi. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

HASTANELER

Genel, Özel, Acil, Kanser, Kardiyoloji, Nöroloji, Göz, Kızılhaç, Araştırma, Pediatrik, Kadın doğum gibi hastane çeşitleri. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

HOTELLER

Otel, Butik hotel, Luks otel, Konsey oteli, Resort hotel, Hostel, Suit otel, Motel, Konuk evi gibi. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Avm, Outlet, Toptan, Perakende, Lüks, Küçük, Tematik, Factory, Merkez, Kapalı gibi alış veriş çeşitleri. Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

TOPLU KONUTLAR

Standart apartman daireleri, Sosyal konutlar, Küçük ev kompleksleri, Çok katlı konutlar, Yapay olarak oluşturulmuş konut alanları, Büyük kentsel sit projeleri, Üniversite yurdları, Emekli evleri, Konaklama evleri gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

SPOR KOMPLEKSLERİ

Olimpik tesisler, Atletizm pisti, Tenizkortları, Yüzme havuzları, Fitness salonları, Basketbol, voleybol ve futbol sahaları, Squash veya racquetball sahaları, Pilates veya yoga stüdyoları, Masa tenisi veya bilardo odaları, Açık hava alanları, parkurlar, Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

ÇEVRE DÜZENLEME

Peyzaj düzenlemesi, Su yönetimi, Enerji ve çevre dostu teknolojiler, Kirlilik kontrol ve giderme, Doğal alan yönetimi gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

FABRİKALAR

Endüstriyel fabrikalar, İşleme fabrikaları, Sanayi fabrikaları, Tekstil fabrikaları, Elektronik fabrikaları, Kimyasal fabrikalar gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

AHŞAP VE TAŞ YAPILAR

Modern, Klasik  ahşap ve taş yapı çeşitleri ve kombinasyonları, Her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Fonksiyonel, Yapısal, Yerleşimsel, Çevresel, Kültürel ve Sosyal kensel dönüşüm gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

KÜLTÜR VE SANAT YAPILARI

Tiyatro ve Opera binası, Konferans ve Kongre merkezi, Sergi ve Ausstellungs hall, Konser ve Performans merkezi, Müzeler, kütüphaneler, Sanat galerisi, Kültür merkezleri ve sosyal tesisler gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

TURİSTİK YAPILAR

Tatil köyleri ve kontaklama tesisleri, Kamping ve Bisiklet parkları, Deniz ve plaj tesisleri, Tarigi ve Kültürel yapılar, Doğal ve Milli parkları, Dinlenme ve egzersiz merkezi, Gece hayatı ve cafeler, Adrenalin parkları gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

YAPI RESTORASYONU

Kültür mirası restorasyonu, Mimari Restorasyonlar, Fonksiyonel Restorasyon, Görsel Restorasyon, Malzeme Restorasyonu, Strüktürel Restorasyon her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.

AĞIR VE HAFİF ÇELİK YAPILAR

Çelik konstrüksiyon binalar, Köprüler, Hangarlar, Uzay çatılar, Prefabrik yapılar gibi her bir türün kendi alanında çeşitleri ve özellikleri olmakla birlikte, amaçları ve gereksinimlerine göre farklılık gösterebilir.